Sala Weselna - co jest ważne?

November 7, 2016

Idealna sala weselna

Jako dj wodzirej na wesele przedstawię Państwu ze swojej perspektywy jakie sale weselne sprawdzają się na weselu, a których raczej sam bym nie polecał że względu na ich kształt, wykonanie i rozmieszczenie. Powiem też troszeczkę o akustyce, która jest ważna ponieważ wesele ma być pełne zabaw, tańca i muzyki - to przecież podstawa!

Sale weselne - na co zwrócić uwagę?

Najlepszym z możliwych układów sal weselnych jest jedno pomieszczenie, w którym uczestnicy przyjęcia biesiadują, tańczą, wznoszą toasty oraz uczestniczą w zabawach weselnych. Dj wodzirej weselny lub zespół weselny ma bezpośredni kontakt ze wszystkimi uczestnikami a co za tym idzie może na bieżąco reagować na każdą zaistniałą sytuację.

A jeśli Wasza sala jest inna to co wtedy?

Nie można jednoznacznie powiedzieć, że inne sale są gorsze natomiast z perspektywy nawiązania kontaktu na linii muzyk weselny a gość stanowią pewną przeszkodę na szczęście większość doświadczonych prowadzących jest w stanie poradzić sobie w takich warunkach poprzez dodatkowe nagłośnienie drugiej sali czy też częstsze pojawianie się wśród gości w charakterze wodzireja-konferansjera weselnego.

Akustyka sali

Miejsca w których realizujemy wesele mają różne wykończenia- płytki, drewno, boazeria czy zwykle ściany. W przypadku miejsc wyłożonych płytkami na ścianach i na podłodze uzyskujemy niezbyt przyjemny efekt odbijanie się dźwięku po sali, który w niektórych przypadkach jest nie do wyeliminowania przez prowadzących. Pozostałe wykończenia lepiej zachowują się podczas dużego nagłośnienia i raczej nie ma z nimi kłopotu.
Co do akustyki to wpływ na nią ma również wielkość, kształt jak i rozmieszczenie na sali ale to już temat na inny artykuł.

Czas na podsumowanie

Czego by nie powiedzieć o w/w temacie - najważniejszym warunkiem udanej imprezy weselnej jest chęć do zabawy i pozytywne nastawienie pary młodej i gości weselnych - gwarantuje Państwu, że gdzie byśmy nie byli to zabawa będzie wyśmienita!

Please reload

DJ Keys - Michał Kluczyński. All Rights Reserved 2020