top of page

Tort Weselny

Tort weselny stanowi symbol szczęścia i dostatku na nowej drodze życia Pary Młodej i jako nieodłączny element każdego przyjęcia weselnego stanowi sam w sobie dodatkową atrakcje oraz słodkie dopełnienie weselnego menu. Najczęściej zadawanym pytaniem jest kiedy tort weselny powinien pojawić się na sali?

Tort weselny - trochę faktów

Moment ten jest przeważnie dokładnie zaplanowany i towarzyszy mu wyjątkowa uwaga gości weselnych a całość dopełnia odpowiedni podkład muzyczny oraz efekty wizualne w postaci rac świetlnych. Zgodnie z tradycją Para Młoda kroi wspólnie pierwszy kawałek tortu a następnie...no właśnie co takiego dzieje się dalej proponuje zobaczyć samemu tutaj (ok.1min. 20 sek.).

Tradycja mówi, że tort weselny im jest słodszy, tym słodsze będzie życie Nowożeńców.

Wesele w Mielnie. Tort weselny Pary Młodej połączony z tortem z okazji chrztu świętego.

Tort weselny - kiedy jest właściwy chwila?

Najczęściej praktykowaną porą jest przedział pomiędzy 21 a 22 - jest to czas kiedy na zewnątrz robi się ciemno a więc wszystkie efekty świetlne towarzyszące tej wyjątkowej chwili są bardziej widoczne i widowiskowe. Taki czas ma również zalety dla fotografa weselnego - zdjęcia o tej porze na pewno będą prezentować się bardzo dobrze. Jednak nie ma ustalonego od górnie czasu w jakim ten element wesela powinien się pojawić. Najlepiej ustalić go w scenariuszu wesela aby nie kolidował z innymi elementami uroczystości.

Tort weselny Pary Młodej. Oprawa muzyczna - Agencja Muzyczna Passion Dj

Tort weselny - jakie momenty na tort nie są do końca właściwe?

Przywitanie tortu weselnego zaraz po pierwszym ciepłym posiłku nie jest zbyt dobrym pomysłem ponieważ jest to moment, w którym zgodnie z tradycją należy oficjalnie otworzyć imprezę weselną pierwszym tańcem Pary Młodej.

Natomiast prezentacja tortu po oczepinach weselnych niesie ze sobą ryzyko, że dzieci i osoby starsze uczestniczące w naszej uroczystości nie doczekają do tego słodkiego elementu wesela.

Więcej informacji na www.djkeys.pl

bottom of page