top of page

Dj wodzirej prezenter muzyczny - czym się różnią i charakteryzują?

W trakcie poszukiwań oprawy muzycznej na wesele często posługujemy się różnymi nazwami aby znaleźć odpowiedniego muzyka ale co te pojęcia tak naprawdę znaczą? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w poniższym tekście.

Dj (Deejay)

Dj jest osobą, która za pomocą odpowiednich instrumentów takich jak odtwarzacze CD, gramofony, kontrolery midi i inne łączy ze sobą utwory tworząc z nich jedna spójną całość tym samym tworząc odpowiedni klimat odpowiadający miejscu, w którym występuje. Najczęściej dj nie posługuje się mikrofonem lub robi to w ograniczonym stopniu kładąc główny nacisk na budowanie atmosfery muzyką.

Wodzirej

Artysta zwany wodzirejem muzykę wykorzystuje w mniejszym stopniu a głównym narzędziem pracy takiej osoby jest mikrofon. Jego rola polega na zachęcaniu ludzi do zabawy, organizacji oraz przeprowadzania zabaw oraz animacji czy to na weselu czy na konkretnej imprezie gdzie częstymi elementami pojawiającymi się podczas pracy wodzireja są różnego rodzaju gadżety, które dodatkowo uatrakcyjniają występ.

Prezenter muzyczny

Ten typ artysty jest połączeniem dwóch w/w zawodów. Jak sama nazwa wskazuje osoba taka prezentuje w przystępny i estetyczny sposób muzykę dla konkretnego odbiorcy wykorzystując do tego różne możliwe rozwiązania takie jak sprzęt do odtwarzania oraz mikrofon. W taki sposób prezenter muzyczny staje się bardziej atrakcyjny od zwykłego dj-a ponieważ prezentowane przez niego bloki muzyczne zostają wzbogacone o większą różnorodność muzyczną i słowną.

Oprawa muzyczna na wesele - kogo wybrać?

Idealnym rozwiązaniem jest znalezienie muzyka łączącego wszystkie trzy elementy a więc dj, wodzirej i prezenter muzyczny. Mamy wtedy gwarancje dobrze dobranej i zaprezentowanej muzyki oraz w przypadku uroczystości weselnych poprowadzenia wszystkich elementów scenariusza weselnego na najwyższym poziomie.

W trakcie obsługiwanych przeze mnie uroczystości zawsze staram się łączyć ze sobą te trzy elementy aby każdy uczestnik zabawy znalazł coś odpowiedniego dla siebie....a jak mi to wychodzi można sprawdzić na imprezach z moim udziałem a więc do zobaczenia na parkiecie :-)

Więcej informacji na www.djkeys.pl

bottom of page